+90 (554) 615 56 85

info@kardagcilik.com

EN

Yamaç Temizliği ve Kaya Sabitleme

Bazen doğa şartlarının bazende insanların doğaya verdiği etkinin neticesinde; kimi zaman ufak kaya parçacıklarınınkimi zamanda blok kayaların hareketlendirildikleri görülmüştür. Bu risklerin giderilmesi maksadıyla çeşitli yöntemlerle güvenli biçimde yamaçların stabil hale getirilmesine YAMAÇ TEMİZLİĞİ yada KAYA TEMİZLİĞİ adı verilmektedir.

 

Yamaç temizliği yapılırken bazı kayaların düşürülmesinin çevreye veya yapıya büyük risk teşkil etmesi gibi durumlarda söz konusu kaya veya kayaların ivme kazanmalarını engellemek daha akılcı olur. Bu gibi durumlarda kayayı bulunduğu yerde teknik donanım ve malzemeler yardımıyla ivme kazanmasını önlemeye KAYA SABİTLEME adı verilir.

 

Yamaç temizliği ve kaya sabitleme jeoteknik hizmetlerin başında gelir. Çünkü koruma altına alınacak bir yapının ya da bölgenin riskini gidermek amacıyla ilk akla gelen önlem risk teşkil eden kayaları temizlemek veya sabitlemektir. KAR ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK, birçok riskli bölgede yamaç temizliği ve kaya sabitleme uygulamasını yaparak bu konuda uzmanlaşmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kar Endüstriyel Dağcılık Ve İple Erişim Çözümleri hakkında detaylı bilgi ister misiniz ?