+90 (554) 615 56 85

info@kardagcilik.com

Enerji Sönümleyici Bariyer

Kaya düşmesi problemlerinde çözüm olarak her zaman çelik grid kaplama sistemleri yeterli olmayabilir. Arazinin yapısı bazen bizi başka yöntemler kullanmamızı gerektirir. Bu gibi durumlarda tehlike unsurlarını giderecek ve stabil hale getirecek başka pasif sistemler tercih edilir. Alternatif sisteme en güzel örnek bariyer sistemleridir. Öngörülen riske bağlı olarak tercih edilen bariyersisteminde enerji sönümleme değerlerine göre değişiklik gösterir.

 

Bu bariyer sistemlerinin birincil görevi, yamaç veya şev yüzeylerinden düşme gösterecek iri kaya bloklarının enerjilerinin soğurularak durdurulmasıdır.Bariyer sisteminin uygulanacağı alan iyi analiz edilip, imalat doğru bölgeye yapılmalıdır. Ayrıca hangi tarzda( kaç kjlik) bir bariyere gereksinim olduğu doğru saptanmalıdır. Aksi takdirde sistem görevini yerine getiremez.

 

KAR ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK kaya bariyeri montajı konusunda ilklere imza atmıştır. Türkiye’de ilk 3500 kjlik bariyerin montajında profesyonel kadrosuyla sonuca ulaşmıştır. Ayrıca şu ana kadar en uzun metrajlı 500 kjlik bariyerin montajınıda sorunsuz bitirerek bu alanda bir kez daha en iyi olduğumuzu kanıtladık.

 

 

 

 

 

 

Kar Endüstriyel Dağcılık Ve İple Erişim Çözümleri hakkında detaylı bilgi ister misiniz ?